Zgłoś incydent
Zgłoś incydent

SECURE 2010 coraz bliżej!
08 września 2010 | przemek

Tegoroczna edycja konferencji SECURE już za niecałe siedem tygodni. Znany jest cały program konferencji, który zapowiada się wyjątkowo interesująco. W tym roku do wyboru będą aż trzy równoległe sesje tematyczne. Wśród sesji plenarnych także nie zabraknie wielu znakomitych prelegentów.

Konferencję otworzy prezentacja Lance’a Spitznera – wykładowcy SANS, założyciela The Honeynet Foundation. Zapozna nas z nowatorskim podejściem do edukacji użytkownika, dostosowanym do wymogów nowych pokoleń, do których nawet najistotniejsze dla bezpieczeństwa informacje muszą być przekazywane w atrakcyjny i zwięzły sposób.

Maciej Pajęcki i Michał Kluska z serwisu nasza-klasa w prezentacji pt. „Od kliknięcia do umorzenia czyli >pospamujemy razem<” opowiedzą o historii pewnego dochodzenia w sprawie nadużywania mechanizmów rozsyłania wiadomości do użytkowników.

Mikko Hypponen, jedna z najbardziej znanych twarzy F-Secure, odsłoni kulisy ewolucji złośliwego oprogramowania i spróbuje przewidzieć przyszłe wektory ataków oraz ich konsekwencje podczas otwierającej drugi dzień konferencji prezentacji „Evolution of the Threat”.

Ryan McGeehan z portalu społecznościowego Facebook, którego popularność rośnie ostatnio lawinowo także w Polsce, opowie m.in. o tym, w jaki sposób poruszają się po nim przestępcy. Prezentacja „Defending a Social Network” w środowe popołudnie.

Na SECURE nie zabraknie także unikatowych prezentacji zespołu CERT Polska (aż cztery – od tematów technicznych, przez badawczo-rozwojowe, po społeczne).

W poniedziałek, przed konferencją, zapraszamy także na specjalne warsztaty w formule hands-on. Jeden z nich przygotowany jest przez CERT Polska i poświęcony jest analizie ataków na aplikacje klienckie. Drugi warsztat, prowadzony przez Sourcefire, będzie pokazywał praktyczne zastosowania oprogramowania Snort. Uwaga! Liczba miejsc na oba warsztaty jest ograniczona!

Szczegółowy program oraz informacje o prelegentach znaleźć można na stronie konferencji: http://www.secure.edu.pl/ Do końca września obowiązuje specjalna zniżka early bird. Zapraszamy!

Udostępnij: