Nie zostań "słupem" !
28 lutego 2012 | rt

W dniach 26 oraz 27 lutego 2012 roku miała miejsce duża kampania spamowa skierowana do polskich użytkowników internetu. Masowo rozsyłano wiadomość o treści:

Szanowni Panstwo!

Wydzial Magellan Petroleum Corporation, duzej miedzynarodowej firmy, przyjmuje aplikacje na stanowisko w swoim dziale Kontroli Kredytowej dla Europy Wschodniej. Obecnie potrzebujemy pracownikow w terenie, poniewaz nasz wydzial rozprowadza produkty firmy w krajach europejskich.

Dzieki poprawie koniunktury po kryzysie ekonomicznym co raz wiecej duzych firm zatrudnia pracownikow do pracy zdalnej. Praca zdalna w znaczacym stopniu obniza koszty utrzymania przestrzeni biurowej w budzecie firmy, a pracownicy nie maja potrzeby codziennego dojazdu do biura. W nowoczesnym swiecie technologii informacyjnej jest to ekonomiczne rozwiazanie, ktore uwalnia fundusze dla wzrostu firmy i pozwala na godziwe wynagradzanie pracownikow.

Obecnie poszukujemy agentow terenowych, ktorych zadaniem bedzie kontrola platnosci pomiedzy nasza firma a klientami w krajach europejskich, ktore nie sa czlonkami strefy euro. Potrzeba ta wynikla z faktu, ze realizacja przelewow internetowych zajmuje duzo czasu i nie posiadaja one wystarczajacego poziomu zabezpieczen przed kradzieza naszych funduszy. Z tego powodu kontrolujemy oplaty za pomoca agentow. Do obowiazkow agenta nalezy wykonywanie przelewow bankowych oraz dokonywanie biezacych przelewow srodkow za pomoca miedzynarodowych systemow platnosci. Plan pracy agenta musi byc wystarczajaco elastyczny, aby umozliwic mu kontrole srodkow przychodzacych na konto w ciagu dnia. Agent musi rowniez posiadac zdolnosc szybkiego finalizowania transakcji.

Nasza firma oferuje pracownikom satysfakcjonujace wynagrodzenie oraz zabezpieczenie spoleczne.

Jesli jestescie Panstwo zainteresowani podjeciem pracy na tym stanowisku, prosimy o wyslanie krotkiego CV na nasz adres e-mail:
[email protected]

Nasz menedzer skontaktuje sie z Panstwem.


Przestrzegamy przed odpowiadaniem na ogłoszenia tego typu. Jest to zazwyczaj próba pozyskania osób transferujących środki pieniężne, które są wynikiem kradzieży z internetowych kont bankowych. Udział w takim procederze z dużym prawdopodobieństwem zakończy się wyrokiem sądowym, z pozbawieniem wolności włącznie.

Zanotowaliśmy pięć adresów email, wskazanych do wysyłania CV:

W polu From (Od) znajdowały się różne adresy, w tym z polskich domen. Nie należy jednak zwracać na to uwagi, ani tym bardziej odpowiadać nadawcy czy wysyłać zgłoszeń do właścicieli takich domen, ponieważ w polu From można umieścić dowolny wpis, podobnie jak wpisując adres nadawcy długopisem na kopercie zwykłego listu. Dlatego też w przypadku wspomnianych listów należy adresy te traktować jako fałszywe.

Udostępnij: