Zgłoś incydent
Zgłoś incydent

SECURE 2012 za niecały miesiąc!

SECURE 2012

SECURE 2012 zbliża się wielkimi krokami. Konferencja obchodzi okrągłą szesnastą rocznicę i jesteśmy przekonani, że jubileuszowa edycja będzie jeszcze lepsza od poprzednich. Już teraz możemy z całą pewnością powiedzieć, że mamy rekordową liczbę prezentacji i prelegentów, a dwa dni spędzone przez uczestników w Centrum Nauki Kopernik będą z pewnością intensywne. Wierzymy jednak, że wysiłek opłaci się dzięki wysokiemu poziomowi i bogatemu spektrum poruszanych tematów. Wśród gości sesji plenarnej znajdą się prelegenci z Google (Cory Altheide i Morgan Marquis-Boire) oraz Twittera (Alek Kołcz) – opowiedzą oni o zagrożeniach widzianych ze specyficznej perspektywy dużych globalnych serwisów. O tym, jak na tle reszty Europy i świata wypada Polska, opowie w atrakcyjnej dla oka i ucha formie Dave Monnier z Team Cymru, czołowej organizacji non-profit zajmującej się monitorowaniem zagrożeń i wczesnym ostrzeganiem. Konferencję otworzy natomiast Rafał Rohozińśki z SecDev Group prelekcją o ewolucji i stanie zagrożeń. Nie zabraknie oczywiście prezentacji technicznych. Paweł Pawliński z CERT Polska opowie o najmłodszym „dziecku” zespołu – projekcie Honey Spider Network 2.0, dedykowanym analizie zagrożeń „client-side”. Dwóch znakomitych badaczy – Krzysztof Kotowicz z Securing oraz Rober McArdle z Trend Micro – zademonstruje nowe ataki, wykorzystujące technologię HTML5. Znajdzie się także coś dla inżynierów oprogramowania – Wojciech Dworakowski z OWASP opowie o najlepszych praktykach tworzenia bezpiecznego kodu, a Paweł Krawczyk o tym, jak efektywnie testować aplikacje. Jak zwykle, będzie także miejsce na bieżące tematy prawne – od zagadnień związanych z retencją i dostępem do danych użytkowników (Adam Haertle, UPC), poprzez regulacje dotyczące dostępu do danych i ich usuwania (Zuzanna Warso, CERT Plix) po ochronę tożsamości (Grzegorz Wanio i Michał Kluska, Olesińscy i Wsp.)

Podobnie jak w ubiegłych latach, konferencji towarzyszyć będą całodzienne warsztaty SECURE Hands-on. W tym roku oferujemy aż pięć tematów, a liczba miejsc na niektóre z nich została już dawno wyczerpana. Niedawno dodany do listy propozycji temat „Analiza i znoszenie skutków ataków z rodziny Denial of Service”, prowadzony przez Janusza Janiszewskiego z NASK, powinien zainteresować zarówno małych i średnich dostawców usług jak i firmy komercyjne, coraz częściej stające się celem takich ataków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie: www.secure.edu.pl/warsztaty.php.

SECURE to także okazja do nowych kontaktów, które mogą zaowocować zarówno biznesowo jak i w przypadku konieczności radzenia sobie z zagrożeniem. Ich nawiązywaniu będzie niewątpliwie sprzyjać impreza wieczorna, która odbędzie się we wtorek w restauracji „Browarmia Królewska” przy Krakowskim Przedmieściu. Przed imprezą, wspólnie z Gwiezdnym Partnerem, rejestrem domeny europejskiej .eu EURID, zapraszamy na seans w planetarium „Niebo Kopernika”.

SECURE 2012 odbędzie się 23-24 października 2012 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Więcej informacji i szczegółowy program znajduje się na stronie www.secure.edu.pl oraz profilu konferencji na portalu Facebook: fb.com/Konferencja.SECURE.

Udostępnij: