Zgłoś incydent
Zgłoś incydent

Publikujemy kod serwera n6 na otwartej licencji
29 grudnia 2014 | pp | #n6, #open source, #wydanie

n6

Od dzisiaj istotna część oprogramowania tworzącego platformę n6 jest dostępna na otwartej licencji (GPL). Opublikowana przez nas biblioteka implementuje API REST, którego używamy w nowej wersji n6 oraz posiada mechanizmy ułatwiające pobieranie informacji z różnego rodzaju baz danych. Liczymy, że nasz projekt zmniejszy bariery techniczne związane z dzieleniem się informacjami o bezpieczeństwie, a tym samym przyczyni się do tego, że więcej organizacji zdecyduje się na udostępnianie danych, które mogą być przydatne do walki z zagrożeniami.

Platforma n6

n6 to system stworzony przez CERT Polska w celu zbierania, zarządzania i dystrybucji informacji związanych z bezpieczeństwem. Przy użyciu platformy bezpłatnie udostępniamy istotne dane o zagrożeniach, takich jak złośliwe strony WWW, czy zainfekowane komputery ponad dwustu polskim przedsiębiorstwom i instytucjom. Więcej informacji o n6 znajduje się pod następującym adresem: http://n6.cert.pl/

Biblioteka n6sdk

Opublikowany dzisiaj komponent platformy n6 to biblioteka języka Python – n6sdk – która pozwala na łatwe podłączenie się do źródła danych (np. baza danych SQL) i udostępnienie informacji uwierzytelnionym odbiorcom poprzez interfejs programistyczny REST.

Więcej informacji o n6sdk i repozytorium Git z kodem źródłowym znajduje się w serwisie GitHub: https://github.com/CERT-Polska/n6sdk.

Dokumentacja techniczna oraz przewodnik dla użytkowników biblioteki: http://n6sdk.rtfd.org/.

Udostępnij: