Zgłoś incydent
Zgłoś incydent

Zadanie Capture The Flag w ramach ECSM 2016 – [AKTUALIZACJA 31 paź]
28 października 2016 | Mateusz Szymaniec | #ecsm, #ctf

Na koniec października, czyli wybranego przez Komisję Europejską oraz ENISA miesiąca poświęconego bezpieczeństwu teleinformatycznemu, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w naszym małym konkursie typu Capture The Flag. W ramach tej akcji mamy do rozdania egzemplarze najnowszej książki pod redakcją Gynvaela Coldwinda oraz Mateusza Jurczyka: Praktyczna inżynieria wsteczna. Autorem jednego z rozdziałów jest jeden z naszych researcherów, Maciej Kotowicz.

Rozwiązanie zadania konkursowego będzie wymagać od jego uczestników wykorzystania umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, kryptografii czy bezpieczeństwa aplikacji internetowych.

Konkurs będzie trwać przez miesiąc od soboty, 29 października, godz. 12:00 do 29 listopada. Do nagrody uprawnione będą trzy pierwsze osoby, które zgłoszą rozwiązanie oraz prześlą w odpowiednim czasie opis rozwiązania zadania.

Opis zadania, wraz z regulaminem, w momencie rozpoczęciu konkursu znajdzie się na stronie ecsm2016.cert.pl.

W razie pytań oraz ewentualnych problemów prosimy o kontakt pod adres [email protected] wstawiając w tytule [ECSM2016].

Aktualizacja, 31. października

Serdecznie miło nam poinformować, że przez pierwszy weekend trwania konkursu wpłynęło do nas aż 7 poprawnych zgłoszeń! Z pierwszą trójką skontaktujemy się wkrótce w sprawie odbioru nagród. Dziękujemy za udział w zabawie oraz zachęcamy pozostałych by nadal próbowali rozwiązać zadanie.
Na przełomie listopada i grudnia opublikujemy dokładny opis rozwiązania.

Udostępnij: