Zgłoś incydent
Zgłoś incydent

Wstęp do deepfake
08 kwietnia 2024 | CERT Polska | #Deepfake, #WiedzAInformacje

Zapraszamy Was na nasz nowy cykl #WiedzAInformacje

Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem? Czy AI jest w stanie zmylić naszą percepcję? Czy łatwo jest odróżnić rzeczywistość od manipulacji? Czym jest deepfake i czy zawsze oznacza coś złego? I czy człowiek może pokochać maszynę?

Czy sztuczna inteligencja wzbudza emocje i generuje wiele pytań? Niewątpliwie tak.

Dlatego zapraszamy Was na nasz nowy cykl poświęcony AI, a w szczególności zjawisku deepfake.

O czym będziemy mówić?

Opowiemy o genezie i historii deepfake’ów. Pokażemy przykłady ich użycia. Będziemy pisać ogólnie, ale nie zamierzamy uciekać od bieżących tematów. Mamy rok wyborczy i materiały deepfake mogą stać się potężną bronią w walce politycznej. Ale nie chcemy tylko straszyć, postaramy się też rozbroić błędne przekonania na temat deepfake’ów pokazując różne przykłady ich użycia.

A od strony technicznej opiszemy rodzaje deepfake’ów i sposoby ich tworzenia. A na koniec pokażemy na co zwracać uwagę, żeby rozpoznać zmanipulowane materiały.

Po tym technicznym zakończeniu planujemy jeszcze wisienkę na torcie, czyli rzut oka na „Relacje 5.0”. Zastanowimy się, czy można pokochać maszynę?

Bazą naszego cyklu jest opracowanie przygotowane w przez ekspertów z Zakładu Biometrii NASK-PIB – Adriana Kordas, Ewelinę Bartuzi-Trokielewicz i gościnnie Jacka Jackowskiego.

Udostępnij: